Ethix

ETHIX


Ethix, tüm etik kurul süreçlerini elektronik ortamda yönetir. Etik Kurullara başvuru yapan araştırıcıları, doğru formlar ile başvuru yapmalarını sağlar, benzer bilgilerin tekrarlayan girişlerini ortadan kaldırır, tüm belgelerini elektronik olarak iletmelerini sağlar, periyodik raporlamaları hatırlatır ve araştırıcıların süreci şeffaf olarak izlemelerini sağlar. Etik kurulların insan gücü gereksinimini azaltır, toplantıları düzenler, kararların yazılmasında şablonlar sunar, süreç içindeki tıkanıklıklarda uyarır, detaylı raporlamalar yapar.
 • Responsive design

  Masa üstü ve taşınabilir bilgisayarlar, tablet ve mobil telefonlardan erişime uygun, farklı ekran boyutlarında rahat kullanılabilir bir tasarıma sahiptir.

 • Detaylı bilgilendirme

  Tüm etik kurul süreçlerinde, başvurunun ilgili taraflarına süreç ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Program içi bilgilendirme uyarıları ve elektronik posta yanında istenilen aşamalar için sms ile bilgilendirme yapılabilmektedir.

 • Etkili ve güvenli kullanıcı yönetimi

  Endüstri temsilcisi kullanıcılar, kendi şirketlerinin tüm başvurularına erişebilmekte, şirket yetkilileri kendileri, personel ayrılmalarında durumunda ayrılan kişinin hesaplarını askıya alabilmekte.

 • Başvuru dosyası zaman çizgisi

  Başvuru ile ilgili tüm önemli aşamaların tarihçesinin, tüm taraflarca şeffaf olarak izlenebileceği basit, anlaşılır ara yüz bulunmaktadır.

 • Tüm etik kurul başvuru yönetim ve bildirim süreçlerinde etkin yönetim

  Ethix başvuru dosyasının hazırlanması, tekrarlayan bilgi girişlerini ortadan kaldırma, toplantı ve etik kurul üyelerinn raporlarının yönetimi, onay süreci ve yazışmaların yönetimi, bildirimlerin yönetimi gibi bir etik kurulun çalışmasındaki tüm süreçleri etkin, güvenli ve şeffaf biçimde yönetir

 • Rollere göre yetkilendirme

  Ethixte farklı kullanıcı gruplarına, kendi yapacakları işlere uygun yetkiler ile farklı menüleri görebilmekte ve işlem yapmaktadır. Etik kurul üyesi, Endüstri kullanıcısı, araştırıcı, raportör, bilirkişi vb roller bulunmaktadır

 • Akıllı Başvuru Yardımı

  Başvuru sahiplerine sunulan basit seçenekler ile yönlendirmeler yapılarak, araştırmanın niteliklerine göre kullanılacak başvuru formlarının ve hazırlanması gereken ek belgeler eksiksiz olarak belirlenmekte, başvuru öncesindeki danışma gereksinimi minimuma indirilebilmekte